ADA HAVUZLARI KULLANIM KURALLARI

Lütfen kendi ada havuzlarınızı kullanınız...

Ada Havuzları Kullanım Kuralları


1.Mevsim ve hava koşullarının uygun olduğu günlerde, saat 10:00 ile 22:00 arasında havuz kullanıma açık olacaktır.
2.Havuz bölgesine galoşlu olsa bile ayakkabı ile girilemez.
3.Havuzda bone kullanılması, saçları toplanabilecek kadar uzun olan tüm site sakinlerinin saçlarının toplu ve bağlı olması tavsiye edilir.
4.Havuza giriş öncesi ve güneş kremi kullanımından sonra havuza girmeden önce duş alınması mecburidir. Duşlarda şampuan, sabun vb. malzeme kullanın
5.Açık, kanamalı yaralar, mantar ve bulaşıcı hastalık hallerinde kesinlikle havuza girilemez.
6.Havuza girmeden önce, havuz bölgesi girişinde bulunan ilaçlı su ile ayakların ve terliklerin dezenfekte edilmesi gerekmektedir.
7.Havuz bölgesindeki tuvaletlerin kullanımı sonrasında, ilaçlı su ile ayakların yeniden dezenfekte edilmesi zorunludur.
8.Havuz ve çevresine evcil hayvan sokulması kesinlikle yasaktır.
9.Havuz bölgesinde cam şişe ve bardak kullanılamaz.
10.Havuz bölgesine yağlı, kokulu yiyecek getirilemez, tüketilen yiyeceklerin kalıntıları tüketim yerinde bırakılamaz, kullanım alanını temiz bırakmak herkesin kendi sorumluluğundadır.
11.Havuzda Şişme Bot, Şişme Yatak v.b. kullanılması yasaktır.
12.Havuz alanında çok sesli, konuşmak ,özel müzik yapmak ve çevreyi rahatsız edici davranışlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.
13.Alkollü havuz kullanımı yasaktır.
14.Havuz çevresindeki demirbaşlara (şezlong, şemsiye, sandalye ve benzeri) rezervasyon yapılamaz, havuz alanı dışına çıkılacağında havlu, çanta v.b. malzemeler ile işgal edilemez.
15.Havuz demirbaşlarına hasar verenlerin hasar bedelleri ilgili şahıslardan tahsil
16.Havuz bölgesinde ve çevresinde koşulmamalı ve etrafı rahatsız edici davranışlarda bulunulmamalıdı( yüksek ses vs.)
17.Havuz ve güneşlenme bölgesi dışında (spor salonu kullanım alanı, bahçe, blok içi, ve asansörlerde) mayo ile dolaşılmamasına dikkat
18.Havuza ve havuz bölgesine, 10 yaş altı çocuklar, ebeveynsiz kesinlikle giremez.Bu gibi durumlarda ebeveynsiz çocuklar havuz bölgesi dışına çıkartılacaklardır. Site Yönetimi, belirlenen yaş grubunun altında olup ta havuza site yönetiminin bilgisi dışında giren çocuklar ile ilgili hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.
19.Çocuk havuzuna 6 yaşın üstündeki çocukların girmesine müsaade edilmez. 12 yaşın altındaki çocuklar da sadece ebeveynleri ile birlikte büyük havuzuna girebilir.
20.6 yaşından ufak çocuk sağlık açısından tuvaletlere ebeveynsiz gönderilmemelidir. Bez kullanmakta olan çocukların bezleri ile havuzlara sokulmaması rica olunur.
21.Havuzumuzda görevli bir cankurtaran olmaması nedeniyle yetişkin dahi olsa yüzme bilmeyen ve sağlık sorunları bulunanların havuzu yanlarında refakatçi olmaksızın kullanmaları tehlikeli ve yasaktır
22.Havuz alanını kullanan site sakinlerinin kurallara uymamalarından kaynaklı doğacak her türlü sorun, zarar ve can güvenliğinden site yönetimi veya güvenlik personeli sorumlu değildir.
23.Havuzda yaşanacak sıkıntıların havuz göre site yönetimine sorumluluk sahibi bireyler olarak aktarılması gereklidir.
24. Ada havuzlarımızda can kurtaran olmaması sebebi ile 12 yaş altı çocuklarımızın ebeveyn gözetiminde havuza girmeleri gerekmektedir. Oluşabilecek olumsuz durumlarda tüm sorumluluk ailelere aittir.
25.Havuzu ve güneşlenme bölgesini kullanan site sakinleri yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılacaktır. Yukarıda genel hatlarıyla belirtilen kurallara uyulması zorunludur.
NOT : ADA HAVUZLARIMIZDA CANKUNTARAN BULUNDURULMAMAKTADIR.