Site Giriş Çıkışında Güvenlik

Site giriş çıkışlarında güvenlik açısından dikkat edilecek hususlar...

SİTE GİRİŞ ÇIKIŞINDA GÜVENLİK AÇISINDAN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

ÖZEL BAHÇIVANLARLA İLGİLİ OLARAK;

1- Bahçıvan listesinde adı olmayan özel bahçıvan / bahçıvan yardımcısı, hiçbir sürette site içerisine alınmayacak, bunların giriş çıkış saatlerine dikkat edilecek, belirlenen saatte çıkmayan olduğunda derhal idareye haber verilecektir. Aksi halde kamera kayıtlarına göre yapılacak tespitte talimatları uygulamayan, görevini yapmayan görevli sitemizde çalıştırılmayacaktır.

2- Çim biçme saatleri belirlenmiş ve duyurulmuştur. Bu saatlere dikkat edilecektir.

3- Bahçıvan araçları çıkarken kontrol edilecek, bagajlar açılarak bakılacaktır.

4- Bahçıvan / bahçıvan yardımcıları sorumlu olmadıkları bahçelere, ortak alanlara girmeyecektir.

5- Özel bahçıvanlar Ortak alanlarda kesme, biçme budama gibi her hangi bir işi kesinlikle yapamaz.

HİZMETLİLERLE İLGİLİ OLARAK;

1- Hizmetli / Hizmetli yardımcısı olarak çalışacak olanların listede adı aranacak ve adı olmayanlar içeri alınmayacaktır.

2- Çıkışlarda bu kişilerin elinde dikkat çekici paket, eşya, çanta, bavul varsa ev sahibine telefonla haber verilerek onay alındıktan sonra çıkışına müsaade edilecektir. Ev sahibine ulaşılamadığı taktirde kişinin de izni ile paketi, eşya, bavul, çanta kontrol edilecek, kişi müsaade etmediğinde siteye veya ev sahibine ait olabileceği düşündüren bir eşyaya tesadüf edilmesi halinde derhal yönetime haber verilecektir.

TAKSİ GİRİŞ ÇIKIŞLARI

1- Taksi siteye girmeden evvel ilgili evden onay alınacaktır. Taksi çıkarken bagajı kontrol edilecektir.

2- OGS olmayan araçla veya taksi ile siteye giren site sakinlerine kesinlikle kimlik sorulacak ve telefonla arayacaktır.

3- Site sakinlerinden bu uygulama kızacak olanlara, bu uygulamanın site sakinlerinin selameti için olduğu ve yönetimin talimatını gulandıklarını uygun bir dille anlatılacaktır.

TAMİR / TADİLAT USTA GİRİŞ ÇIKIŞLARI:

Bu kişilerin yapacakları tamir ve tadilatlar için ev sahibinin yönetime dilekçe vermesi istenecek, dilekçeden sonra teknik müdür tarafından ilgili ile birlikte keşif yapılıp, proje aykırı olmamak kaydiyle işin yapılmasına müsaade edilecektir. Bu ustalar da yukarıda da anlatıldığı gibi, siteye giriş çıkış saatlerine uyacaklardır. Bunların araçları da çıkış kontrol edilecektir. Bu ustaların işe başlama ve işin bitiş tarihlerini teknik müdür giriş kapılarına bildirip takibini de yapacaktır.

KÖPEK BAKICILARI İLE İLGİLİ OLARAK

Köpek bakıcılarını sabah siteye giriş ve akşam siteden çıkış saatleri takibe alınacaktır. İsmi okayıtlı olmayan, evrakı olmayan hiçbir köpek bakıcısı siteye sokulmayacaktır.

Köpek gezdirenler eldiven ve poşet taşıyacaklardır. Köpekler i. bahçelerde, havuz başlarında değil sadece ana caddelerde gezdirilecektir.

SİTE İÇİMNDEKİ İŞYERLERİNDE ÇALIŞAN KİŞİLERLE İLGİLİ OLARAK

1- Listede ismi olmayan kişiler içeri alınmayacaktır.

2- Bir defalığına işyerine uğrayanlar için işyeri sahibinin onayı alınacaktır.

3- ikinci girişte evrakları alınarak siteye girişine müsaade edilecektir.

FAST FOOD ARAÇLARI İLE İLGİLİ OLARAK

Lokanta ve fast food araçları ev sahiplerinden onay alınmadan içeri giremeyeceklerdir. Giriş ve çıkış saatleri kayıt altına alınacaktır.

SU SATIŞ ARAÇLARI

Su satış araçları siteye girerken servis yapacağı evden teyit alınacak, araç plakası kaydedilerek araç içeri bırakılacaktır. Araçlar site içerisinde park edilerek uzun süre bekletilmeyecektir.

İŞYERLERİNE -MARKETLERE MAL GETİREN FİRMA ARAÇLARI İLE İLGİLİ OLARAK

İşyerlerine telefon edilerek teyit alındıktan sonra siteye girmesine izin verilecektir. Bu arada giren aracın plakası kayıt edilecektir.

MİSAFİR GİRİŞLERİ

Ev sahiplerinden onay alınmadan misafir girişi yapılmayacaktır.

YEREL BASIN DERGİLERİ İLE İLGİLİ OLARAK

Bahçeşehir Life, Yelpaze , Dört Mevsim gibi dergilerin sitemiz içerisinde dağıtım işi bundan böyle sitemiz elemanlarınca yapılacak olup, dergileri getirenlerin dağıtmasına müsaade edilmeyecektir.

Bilgi edinilmesi ve yukarıda belirlenen kurallara hassasiyetle uyulmasını rica ederiz.

SİTE YÖNETİM KURULU